Koronavírus

Dochádzajú vám nápady, ako zaujímavo a zmysluplne tráviť s deťmi čas a pritom zabaviť nielen ich, ale aj seba? Tu nájdete jednoduché tipy na vaše spoločné pozitívne chvíle 🙂

Mnohí rodičia sa v týchto dňoch nemôžu nakontaktovať na svojho školského pedagóga či poradenské zariadenie a nevedia si s domácim učením svojho dieťaťa poradiť. 

Séria webinárov zdarma, zameraných na pomoc deťom s ťažkosťami v učení bude pre vás určite nápomocná.

Koronavírus nás postavil pred mnohé doteraz nepoznané situácie. Priniesol veľa strachu, ale môžeme z toho vyťažiť aj niečo pozitívne – čas pre utužovanie rodinných vzťahov. V priemere už ten piaty deň v spoločnej karanténe si môže rodina začať užívať. Čo všetko môžeme robiť? Ešte toho veľa stihnete…

 

Krízovú situáciú, ktorá nastala, prežíva každá rodina inak a dochádza k rôznym problémom. Možno aj vy hľadáte odpovede na otázky, aká je úloha rodiča počas epidémie, ako reagovať na prílišné množstvo úloh, ako zabezpečiť, aby sa deti učili, keď vy musíte pracovať a mnoho ďalších.

Odborníci Michal Božík a Marián Krkošek reagujú na najčastejšie otázky rodičov.

 

 

Linky podpory VÚDPaP – ako zvládať mimoriadny stav na Slovensku

Pre rodičov, ich deti a pedagogických zamestnancov:

Pre rodičov, ktorí akútne potrebujú podporu psychológa:

Bezplatná zelená VÚDPaP linka:

Pre odbornú verejnosť – zamestnancov i riaditeľov CPPPaP a ČSPP:

koronavirus@vudpap.sk (nonstop)

02 4488 1649 (prac. dni 9:30-14:30)
0800 864 883 (prac. dni 9:00-18:00)
0910 186 627 (prac. dni 9:00-17:00)

  • Psychológa môžno kontaktovať aj na www.psycholog.nudch.eu pavol.kardos.psycholog@gmail.com. Na tomto webe okrem informácií a psychologickej podpory nájdete aj odkazy na stránky s aktivitami pre príjemné strávenie času s deťmi.
  • Ako deti motivovať, vzbudiť ich záujem, ale aj ako sa udržiavať počas dlhšieho časového obdobia v plnom pracovnom nasadení? A ako naučiť deti, aby sa učili aj samé? Prečítajte si inšpiračný materiál o zásadach komunikácie učiteľ-rodič-žiak z dielne VÚDPaP – ide o odporúčania pre rodičov a učiteľov.
  • Ako prežiť karanténu a zostať “milujúcimi rodičmi”? Na nasledujúcej stránke milujúci rodičia.sk sa dozviete viac.