Pre rodičov

Poskytovanie podporných opatrení

Milí rodičia, tu si môžete stiahnuť žiadosti (pre školu/CPP) v prípade, že vnímate potrebu posúdiť poskytnutie individuálnej pedagogickej/psychologickej podpory pre Vašu dcéru/syna:

Žiadosť rodiča smerom ku škole

Žiadosť rodiča pre účel vyjadrenia z CPP

Energetické nápoje – návykový jedovatý koktail z obchodu za pár centov

Energetické nápoje sa stali veľmi rozšírenými najmä medzi mladými ľuďmi, presnejšie povedané medzi deťmi na základných školách a mladými ľuďmi.

Kolegovia zo slovenskobezdrog.sk sa preto rozhodli tejto téme trochu povenovať a spísať zopár faktov, ktoré by ste vy ako rodičia, starí rodičia, tety, ujovia, strýkovia mali určite poznať a posunúť ďalej. Trend totiž nie je dobrý…. 

Na sociálnych sieťach sa opäť objavila staronová výzva s názvom Blackout Challenge.

Upozorňuje na to ipcko.sk a pridáva zopár tipov, ako hovoriť so svojimi deťmi o podobných výzvach.

Milí rodičia, internetová poradňa pre mladých ponúka pár užitočných rád a odporúčaní, ako hovoriť s Vašimi deťmi o vojne a prežívať s nimi chvíle, ktoré sú náročné aj pre nás dospelých.

Nezvládateľné dieťa: Ako k nemu nájsť cestu? 

Dítě, kterému se v naštvání říká hajzlík. Jestli takové máte doma nebo ve třídě a nevíte si rady, příběh Ondry, nadaného kluka s ADHD, vás navede.

Tenhle článek původně vznikl pro speciální pedagogy. Ale je i pro vás rodiče – jestli se svým dítětem někdy zažíváte chvíle, kdy vás vytáčí k slzám. Ať už máte doma „normální zlobidlo“, nebo třeba hyperaktivní dítě. Možná totiž taky právě volá: Mami, tati, pomoz mi s tím.  Prejsť na článok.

Vyšlo v časopise Integrace a Inkluze ve školní praxi.

Milí rodičia, máme pre Vás zopár tipov na pomoc Vám a Vašim deťom

v domácej príprave a vzdelávaní tu: Žiaci s vývinovými poruchami učenia

Vytlačte si Hravé listy BEZPLATNE 🙂

Hravé listy sú pracovné listy pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami zamerané na abecedu, písmená, farby, matematiku, hodiny, precvičovanie si slovnej zásoby a ďalšie zručnosti či vedomosti.

Aby ste mohli deťom lepšie vysvetliť, čo všetko vírus COVID-19 znamená a čo môžu robiť v rámci prevencie aj oni samé, Národný ústav detských chorôb pre vás pripravil špeciálne číslo Doktoronovín.

Národný ústav detských chorôb si všetky materiály, ako aj videá robí vo vlastnej réžií, ich šíreniu však môžete pomôcť i vy .

Ako zvládnuť dištančné vzdelávanie

OZ IPčko vytvorilo odporúčania a užitočné informácie, ktoré sa týkajú používaných aplikácií, online bezpečnosti, etiky online vyučovania, ale aj návrhov, čo môžete urobiť pre seba VY – RODIČ.

Deti, upratovanie a pomoc v domácnosti

Aj vďaka domácim povinnostiam sa deti od útleho veku môžu učiť zodpovednosti. Pozrite si odporúčania, ako im v tom pomôcť a tipy na domáce práce, ktoré by vaše ratolesti mohli hravo zvládať.

Všetci vieme, že je nutné, aby rodičia svojim deťom stanovili hranice ohľadne pozerania médií. Ako to však urobiť, aby to všetci členovia rodiny prežili v zdraví a boli spokojní?

Ponúkame vám zopár myšlienok, ktoré stoja za zváženie a praktizovanie, ak chceme využiť médiá ako prostriedok výchovy správne.

Ponúkame vám záznam webinára:

Ako doma pracovať s dieťaťom s ťažkosťami v učení 

Spoznáte  model práce školského tímu pri nastavovaní redukcie učiva, ale aj základné zásady práce s deťmi s problémami v učení.

Nástup do materskej školy je pre deti a ich rodičov veľká emocionálna udalosť. Čo je vhodné podniknúť, aby bol nástup pre deti čo najľahší?

U niektorých detí si už v predškolskom veku môžeme všímať varovné signály, ktoré predznačujú, že niečo nie je úplne v poriadku a neskôr, počas školskej dochádzky sa môžu  prejaviť poruchy učenia.

Nemusíte byť špecialistom v tejto oblasti, aby ste vedeli byť svojmu dieťaťu nápomocní. Tu je pre vás zopár jednoduchých tipov.

Každý z nás si želá pre svoje deti len to najlepšie a snaží sa pripraviť ich na život najlepšie, ako vie. Niektoré oblasti sú však kľúčové a ich rozvýjanie je predpokladom úspechu nielen v práci, ale aj v nemenej dôležitých medziľudských vzťahoch. Rozvíjanie emocionálnej inteligencie patrí medzi dôležité stavebné kamene úspechu.

Téma rozvodu a jeho vplyvu na deti azda nikdy nebude úplne dopovedaná. Stručný prehľad faktorov ovplyvňujúcich vývin a prežívanie dieťaťa počas rozvodu vám ponúkame v nasledujúcom dokumente.