Psychológovia a psychologičky z IPčka pripravili pre rodičov i pedagógov pár užitočných techník a odporúčaní pomoci počas prežívania emocionálne náročných chvíľ.


Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie zverejnil na svojej stránke novú podstránku k téme šikanovanie a kyberšikanovanie

Aby ste mali všetky potrebné informácie zosumarizované na jednom mieste, rozhodli sme sa vytvoriť samostatnú sekciu “Šikanovanie” na webe vudpap.sk/sikanovanie/, kde nájdete všetko potrebné a zaujímavé k predmetnej téme.

Ponukový list preventívnych aktivít CPPPaP Púchov
pre školský rok 2021/2022
Žiadosť školy pre poskytnutie služby z ponukového listu si môžete stiahnuť aj tu
Temínovník aktivít CPPPaP Púchov pre šk. rok 2021/2022

Ako zvládnuť dištančné vzdelávanie
OZ IPčko vytvorilo odporúčania a užitočné informácie, ktoré sa týkajú používaných aplikácií, online bezpečnosti, etiky online vyučovania, ale aj návrhov, čo môžete urobiť pre seba VY – UČITELIA.

Spustila sa prvá Linka pomoci pre školy „Kto je ďalší?“. Neanonymná linka bude poskytovať poradenstvo a pomoc rodičom, materským, základným, stredným, vysokým školám a ďalším vzdelávacím a výchovným inštitúciám vrátane centier pre rodiny a deti. Pilotne bude v prevádzke do konca školského roka 2019/20.
Linku „Kto je ďalší“? spustilo eSlovensko nezisková organizácia, ktorá prevádzkuje aj dve ďalšie linky v oblasti online ohrození Pomoc.sk a Stopline.sk.
Pripravili sme pre vás zopár praktických tipov, ako pracovať s vašimi žiakmi a študentami v prípade, že sa rozhodnete využiť film „Kto je ďalší?“, ako edukačný nástroj online ochrany a prevencie pred nástrahami online priestoru.